Çocuk Gelişimi

Zayıf Çocuklara Nasıl Kilo Aldırırız?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size zayıf çocuklardan bahsedeceğimi. Bazı çocuklar yemek yemek için ağlar bazıları ise yememek için ağlar. Benim  çocuğum yemeyenlerden diyorsanız bu yazıyı okumalısınız. Çocuklar bazen inat eder ve yemez. Veya yediklerinde kilo almazlar. Çocuklar çok aktif bir varlıktır. Hiç durmazlar. Ben kendi  çocuğumdan biliyorum. Çocukları zorla oturtamıyacağımıza göre onlara uygun bir şekilde beslemeliyiz.

Malum çocuk zayıf olunca çevredeki insanlar insanlar senin bakamadığını düşünüyor. “ Bu çocuk neden bu kadar zayıf, bu çocuğa yemek  vermiyor musunuz? gibi” Kimse sağlıklı olup olmadığını sormuyor. Daha çok moral bozuyor.

Çocuğumuzun belli bir miktarda kilo alması bizi mutlu ediyor. Çocuğunuzun kilo alması için aşağıdaki örneğe bir bakın.

Örneğin; sabah kalkar kalkmaz kahvaltı vermeyin. Yemezler. Biraz vakit geçirdikten sonra kahvaltı yaptırın. Acıkmış olduğundan yiyecektir.

Kahvaltı yaptıktan sonra bir meyve yeme hakkı olsun.

Öğlen yemeğinde yemeğini yedirin. Öğle uykusu varsa çok daha iyi.

İkindi vakti atıştırmalık verin. Ben bazen yoğurt bazen ev yapımı kek veriyorum.

Akşam yemeğini yedirin. Fazla zorlamayın.

En önemlisi yatmadan önce bir kase çorba muhakkak verin. Eğer bu çorba tarhana çorbası ise daha iyi olacaktır. Çorbayı yedirdikten sonra uyutun. Oynamasına izi vermeyin. Böylelikle karnı doymuş şekilde uyuyacaktır. Ve kilo alıcaktır. Benim çocuğum sütte içiyor. Ben sabaha karşı bir biberon süt veriyorum. Benim çocuğumda zayıf, bu tarifi yeni keşfettim. İşe yaramaya başladı. Sizde deneyin muhakkak.

About the author

admin

Leave a Comment