Cilit Bakımı

Sivilcelere Son

Written by admin

Selam arkadaşlar. Bugün size sivilcelerden bahsedeceğim. Sivilce, kadın ve erkeklerde ergenlik döneminden itibaren hayatımıza giren bir cilt hastalığıdır. Sivilce oluşumuna çok etken vardır. Özellikle cildimizin yağlı olması  sivilce oluşumunu artırır. Sivilce stresten, heyecandan, sevinçten ve hastalıktan dolayı oluşabilir. Bazen cildimizde çıkan sivilcelere dayanamıyoruz. Ve hemen sivilceyi sıkıyoruz. Sivilceyi sıkarsanız cildinizde iz bırakabilirsiniz. Onun için sivilceyi sıkmamaya çalışınız. Size anlatacağım birkaç yöntemle sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

1) Yastık kılıfını değiştirin

Yastık kılıflarını her gün değiştirin. Yastık kılıflarında bakteri oldukça fazladır. Bu da yüzünüz her yastığa değdikçe cildimizde sivilceye neden olur. İki günde bir yastık kılıflarını değiştirin.

2) Limon uygulayın

Sivilce oluşan yere limon sürün. Biraz yakacak ama daha sonra sivilceyi yok edicektir.

3) Karbonat kullanın

Gül suyu ile karbonatı karıştırıp, sivilce çıkan bölgeye sürün.( Dairesel şekilde.) Daha sonra sivilcenin kaybolduğu göreceksiniz.

4) Bol bol yıkayın

Sivilce bakterinin çok olduğu bölgede oluşur. Bu nedenle bol su ile yıkayın. Cildinizi temiz tutun.

5) Beslenmenize dikkat edin

Yağlı yiyecekler ve abur cuburlar sivilce oluşumunu artırır. Bu nedenle çok yağlı yiyecekler yemeyin. Eğer mümkünse abur cuburdan uzak durun.

6) Diş macunu sürün

Sivilcenin olduğu yere diş macunu sürün. Diş macunu sivilceyi kurutacaktır.

About the author

admin

Leave a Comment