Cilit Bakımı

Saçlarımızın Uzaması İçin Ne Yapmalıyız?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size saçlardan bahsedeceğim. Kadınların çoğu saçlarına çok önem gösterirler. Sürekli saç maskeleri yaparlar. Bazen saçlarımızı çok kısa kestiriyoruz ve sonra da pişman oluyoruz “keşke kestirmeseydim” diye söyleniyoruz. Genelde mutsuzken saç modelimizi değiştiririz. Bu değişim bize iyi gelir. Terapi gibidir. Kısa saçı biraz kullandıktan sonra pişman olan çok oluyor. Kısa saçtan sıkılan oluyor. Ve saçlarımızın uzamasını istiyoruz. “ Hemen saçım uzasın eski haline dönsün” Hadi gelin doğal yolla saç uzatmanın nasıl olduğuna bir bakalım.

1) Saçlarınızı taramak

Saçlarınızı her gün muhakkak tarıyorsunuzdur. Saç taramak saç derisini rahatlatır. Saç köklerine uyarı verir. Saçlar uzamaya başlar. Bunun için bol bol saç tarayınız.

2) Soğuk su ile yıkayın

Saçlarınızı soğuk su ile yıkayın. Soğuk su stresi alır. Saçlarınızı besler, güçlendirir ve uzatır. Onun için soğuk su ile saçlarınızı yıkamaya özen gösterin.

3) Zeytin yağı kullanın

Saçlarınıza zeytin yağı maskesi yapın. Zeytin yağı E vitamini açısından zengindir. Onun için saç uzatır. Zeytin yağını saçınıza masaj yaparak saçınıza yedirin. Daha sonra streç film ile kaplayın. Saçlarınızı 1 saat sonra saçlarınızı yıkayın.

4) Yumurta akı saçı uzatıyor

Yumurta deyince biraz geri çekildiniz. Evet yumurta akı saçı uzatıyor. Yumurta akını saçınıza sürün streç film ile kaplayın. 1 saat bekledikten sonra iyice yıkayın. Koku kalmayacaktır.

5) Yılan yağı kullanın

Yılan yağı saç uzatır. Yanlış duymadınız. Yılan yağı saç bakımında çok kullanılır. Saçı besler, uzatır, güçlendirir ve parlaklık verir. Hatta ben yılan yağı ile argan yağını birlikte kullanıyorum. Çok iyi besliyor ve uzatıyor.

6) Soğan suyu kullanın

Soğan suyu saça iyi geliyor. Saçı uzatıyor. Soğanı haşlayın. Haşladığınız soğan suyunu her banyodan önce saçınıza kullanın. Saçlarınızı çok güzel uzatacaktır.

7) E vitamini

E vitamini saçı besler ve uzatır. Onun için içinde E vitamini olan besinler tüketin.

About the author

admin

Leave a Comment