Pratik Bilgiler

Gümüş Böceğinden Nasıl Kurtuluruz?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size gümüş böceklerinden bahsedeceğim.  Gümüş böceği adındanda anlaşılacağı üzere gümüş rengindedir. Parlak görünürler. Gümüş böcekleri gündüzleri görünmezler. Karanlığı severler. Çok nadir gündüz görebilirsiniz. Gece böceği olarak bilinir. Çünkü  gümüş böcekleri geceleri ortaya çıkar. Eğer evde bir tane gümüş böceği gördüyseniz çokça gümüş böceği görürsünüz, çünkü gümüm böcekleri tek olmazlar. Gümüş böceği nemli ve havasız yerlerde bulunurlar. Özellikle banyo ve mutfakta görünürler. Eğer evde kitaplığınız varsa dikkat ediniz. Kitap kokusu gümüş böceğinin en çok sevdiği şeydir. Gümüş böceğini yok etmenin yolları vardır. Gelin bu yollara bir göz atalım. 

1) Lavanta kokusundan gümüş böceği hiç haz etmez. Eğer evinizde gümüş böceğinin olduğunu düşünüyorsanız banyonuzda ve evinizde lavanta kokuları kullanın. Bu koku gümüş böceğinin gelmesini engeller. 

2) Bir kavanozun dışını bantla kaplayın. Kavanozun içine su ile ekmek koyunuz. Gümüş böceklerinin olduğunu düşündüğünüz yere koyun. Karanlıkta gümüş böcekleri bu kavanoza tırmanıp tuzağa düşecekler. Böylelikle kavanozun içine giren gümüş böceği tekrar çıkamayacaktır. 

3) Karanfil gümüş böceklerinin gelmesini engeller. Gümüş böceğinin olabileceği yerlere karanfil koyun.  Çünkü gümüş böcekleri karanfil kokusunu sevmezler. Bu nedenle gelmezler. 

4) Portakal kokulu spreyler kullanın. Gümüş böceklerinin gelmesini engelleyecektir. 

5) Naftalin güveden koruduğu gibi gümüş böceğindende koruyacaktır eşyalarınızı ve evinizi. Bu nedenle gümüş böceğinin bulunduğu yerlere naftalin koyunuz. Gümüş böcekleri evinizi terk edecektir. 

About the author

admin

Leave a Comment