Doğal Tedaviler

Göğüs Sarkmaları Nasıl Önlenir?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size sarkmış göğüslerden bahsedeceğim. Çoğu kadın emzirme döneminden sonra bu sorunu yaşıyor. Kadınlar göğüslere çok önem verir. Çünkü göğüsler dış görünüşü oldukça etkiliyor. Eğer sıkı ve toplu bir göğüse sahipseniz şanslısınız demektir. Üzülmeyin sarkmış göğüsleride toparlayacak tavsiyelerimiz vardır. Yaş ilerledikçe göğüslerde sarkma daha fazla olur. Hadi gelin göğüs sarkmasını önlemek için önerilen tavsiyelere bir bakalım. 

1) Şınav çekmek 

Şınav çekmek göğüs sarkıklığını önler. Şınav çekerek göğüsteki kasları çalıştırırsınız. Böylelikle daha sıkı göğüslere sahip olursunuz. Düzenli olarak yaptığınız da faydasını göreceksinizdir. 

2) Göğüslerinizi soğuk su ile yıkamak

Her banyoda göğüslerinizi soğuk su ile yıkarsanız göğüsleriniz sıkılaşacaktır. Daha canlı olacaktır. 

3) Asla büyük sütyen giymeyin

Büyük sütyen göğüsleri daha dolgun göstersede, göğüslerde sarkmaya neden olabiliyor. Bu nedenle tam bedeniniz olan sütyen giyiniz. 

4) Patates maskesi yapın

Patatesi rendeleyip suyunu sıkın. Her gece patates suyunu göğüslerinize masaj yaparak uygulayınız. Sürekli olarak kullanırsanız göğsünüzdeki etkisini göreceksiniz. 

5) Salatalık ve yumurta sarısı maskesi yapın

Bu maske göğüsleri canlandırır. Ve daha dik durmasını sağlar. Salatalıkları halka halka doğrayıp yumurta sarısı ile göğsünüze yapıştırın. Maske yapın . Böylelikle daha sıkı bir göğüslere sahip olursunuz. 

6) Aloe Vera kullanın

Aloe Vera yı jel halinde göğüslerinize sürün 10 dk bekleyin. Ve yıkayın. Bu işlemi 5-6 hafta devam ettirdiğinizde istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Daha sıkı ve toplu göğüslere sahip olursunuz. 

About the author

admin

Leave a Comment