Doğal Tedaviler

FAZLA KİLOLARDAN NASIL KURTULURUM?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere çağımızın rahatsızlığından bahsedeceğim. Yani fazla kilolardan. Herkes şikayetçidir fazla kilolarından. İnce bir vücut herkesin hayalidir. Bazen giydiklerimiz yakışmıyor bu kilolar yüzünden. Bazı insanlar doktora gidip mide küçültme ameliyatı oluyorlar, daha zayıf olabilmek için. Ben ise doğal yollarla kilo vermenin daha etkili ve sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Bunun için size doğal yollarla zayıflamanın mümkün olduğu yazılar yazacağım.

1) Bol bol su için;

Ne kadar su içerseniz o kadar iyidir. Her su içtikçe idrarınız gelicektir. İdrar yapma ise yağ yaktırır. Bunun için bol miktarda su için. Yemeklerden önce içmeniz daha etkili olacaktır. Acıktığınız zaman bir bardak su için 10 dk sonra açlık hissiniz kaybolacaktır.

2) Porsiyonlarınızı küçültün;

Örneğin, yemeklerinizi servis tabağına değil de daha küçük pasta tabaklarına koyun. Böylelikle ikinci bir tabakta beyin çok yediğini algılayacak ve ikinci tabağı tüketmiceksiniz.

3) Sebze ağırlıklı beslenin;

Her yemeğinizin yanında ya sebze yemeği yada bil miktarda salata yemelisiniz.

4) Çok çiğneyin;

Her sofraya oturduğunuzda hem yavaş yiyin hem de lokmaları çok çiğneyin. Sindirmesi kolay olsun diye. Yemek yemeye başladıktan 12 dk sonra beyin doydum komutu verir. Bu nedenle yavaş yerseniz 12 dk da daha az besin tüketmiş olursunuz.

5) Bitki çayları ile destekleyin;

Özellikle kayısı çayı bol bol için sindirime yardımcı olur.

6) Belirli saatten sonra yemek yemeyin;

Genelde akşam 8 den sonra yemek yememeye çalışınız. Bu durum da zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

About the author

admin

Leave a Comment