Cilit Bakımı

EVDE YÜZ MASKESİ NASIL YAPILIR?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Günlük hayatta yoğunluktan dolayı kendimize vakit ayıramıyoruz. Güneşin oluşturduğu lekeler, sivilceler, akneler, siyah noktalar ve gözenekler bunların hepsi stresten, yoğunluktan ve cildimizin yapısından oluşuyor.

Cilt maskeleri cildimizi korur. Güzellik merkezine gitmek para gerektiren bir durumdur. Benim ise size vereceğim tarifler hem basit hem de daha ucuz olacaktır.

Bakım her insanı güzelleştirir.İnsanların özgüveni bakım sayesinde daha çok olur.

Hayatımızda çok fazla teknolojik aletler kullanıyoruz. Bunlar radyasyon yayıyorlar. Cildimiz de bundan çok etkileniyor. Bunun için cildimizi hem dinlendirmek hem de temizlemek için maske uygulamalıyız. Gelin birlikte bu maske tariflerine bakalım.

Limon Ve Karbonat  Maskesi

1 tatlı kaşığı karbonat

Yarım limon

1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı: Karbonatı ve yoğurdu bir kaseye alalım. Üzerine yarım limonu sıkalım ve iyice karıştıralım. Pamuk yardımı ile yüzümüze masaj yaparak uygulayalın. 10 dk bekleyin ve yüzünüzü iyice yıkayın. Bu maske sizin cildinize tazelik verecektir.

Kahve Maskesi

Türk kahvesi

Su

Hazırlanışı: Bir fincan Türk kahvesi yapın ve için. Dibinde kalan telveler soğuduktan sonra yüzünüze sürün ve bekleyin. Kuruduktan sonra ovalayarak yıkayın. Bu maske sizin cildinize parlaklık kazandıracaktır. Ayrıca gözenekleri açar.

Papatya Çayı Ve Salatalık Maskesi

1 bardak papatya çayı

1 adet salatalık

Hazırlanışı: Salatalığı rendeliyoruz. Üzerine papatya çayını ekliyoruz. Pamuk yardımı ile yüzünüze masaj yapıyorsunuz. Bunu 3 günde bir tekrarlayın. Bu maske cildinizi canlandıracaktır.

Muz Maskesi

1 adet muz

Hazırlanışı: Muzu püre haline getiriyoruz. Yüzümüze sürüyoruz. Streç yardımı ile yüzümüzü kaplıyoruz. 5 dk sonra yüzünüzü silin. Bu maske siyah noktaları azaltır. Aynı zamanda ten rengini açar.

About the author

admin

Leave a Comment