Cilit Bakımı

Evde Doğal Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size tırnak bakımından bahsedeceğim. Bakım önemlidir. İnsanın özgüvenini yerine getirir. El bakımı da çok önemlidir. Çünkü her şeyi ellerimizle yapıyoruz. El bakımı tırnakların güzelliği ile ortaya çıkar. Eğer tırnaklarımız güzel ve bakımlı ise siz daha bakımlı olursunuz. Bazı insanlar tırnaklarını yer. Bunu aslında stresli olduğumuz da yaparız. Tırnak yemek görüntü olarak ta kötü duruyor. Onun için tırnak yememeliyiz. Tırnaklarımıza bakım yapmalıyız. Gelin bu doğal bakımlara bir bakalım.

1) Zeytinyağı kullanın

Zeytinyağı çok faydalıdır. Ellerinize zeytinyağı ile masaj yaparsanız yumuşar ve tırnaklarınız güçlenir, uzar.

2) Doğru törpü yapın

Tırnaklarınızı keserken yanlış kesmeyin. Törpü yaparken derinden kesip törpü yapmayın. Bu hem canınızı acıtır hem de kötü görüntü verir.

3) Ojenizi temizleyin

Oje kullandıktan sonra muhakkak temizleyin. Üst üste oje sürmeyin. Eğer güzel temizlemezseniz , ojeler tırnaklarınızı çirkin gösterecek.

4) Suyu sevin

Su çok önemlidir. Su tırnaklarınızı çabuk uzatır. Manikür yaparken bile su kullanılır. Tırnak keserken biraz suda bekletin daha sonra kesin. Böylelikle daha güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır.

5) Sirke kullanın

Sirke tırnak dibindeki iltihapları alır. Tırnaklarınızın daha sağlıklı ve daha bakımlı olmasını sağlar.

6) El kremi kullanın

El kremi tırnaklar için önemlidir. El kremi kullanmak tırnakları daha bakımlı ve daha parlak gösterir.

7) E vitamini tüketin

E vitamini tırnaklara çok etki ediyor. Tırnak sağlığı için E vitamini içeren besinler tüketin. Bunlar; badem, fındık, ceviz, zeytinyağı, muz, kivi, domates ve patates gibi.

About the author

admin

Leave a Comment