Doğal Tedaviler

Ağız Kokusu Nasıl Geçer?

Written by admin

Merhaba arkadaşlar. Bugün size ağız kokusundan bahsedeceğim. Ağız kokusu sürekli karşılaşabileceğimiz bir durumdur. Ağız kokusu herkesi rahatsız eder. Genelde ağzımızda apse varsa yada ağzımızda bakteri varsa, çürük diş varsa ağız kokusu oluşur. Bunun için ağzımızı temiz tutmalıyız. Bazen yediklerimiz yiyecekler koku yapabilir. Ağız kokusu tükürük sıvısı azaldığında ağız kuruluğu başladığında başlar. Sosyal çevrenizin olmasını istiyorsanız ağız kokusuna dikkat etmeniz gerekir. Size anlatacağım bir kaç yöntemle ağız kokusunun önüne geçebilirsiniz. Hadi gelin birlikte bu yöntemlere bakalım.

1) Bol bol su için

Eğer ağzınızın kokmasını istemiyorsanız bol bol su için. Su ağız kuruluğunu önler. Bu nedenle ağzınız kokmaz.

2) Karanfil çiğneyin

Karanfilin kendine has bir kokusu vardır. Ve bakterileri azaltır. Bu nedenle karanfil bulundurun yanınızda.

3) Maydanoz tüketin

Maydanozun üstüne limon sıkıp yerseniz, ağızdaki kokuyu ve bakterileri alacaktır.

4) Nane kullanın

Yeşil nanenin ferahlatıcı bir özelliği vardır. Nanenin üzerine limon sıkıp yerseniz hem ferahlık verir hem de kokuyu önler.

5) Tarçın yiyin

Tarçın ağızdaki kötü kokuyu alıcaktır. Tarçın bakterileri de öldürüyor.

6) Elma ve havuç kullanın

Elma ve havuç gibi meyvelerin içinde çok fazla lif vardır. Bu nedenle elma ve havuç bakterileri yok eder. Bakteri olmazsa ağız kokusu da olmaz.

7) Dişinizi fırçalayın

Ağzınızı temiz tutmak önemlidir. Çünkü ağız kokusu, ağzınızdaki bakterilerden oluşur. Bunun için dişinizi günde en az iki defa fırçalayın. Günde en az bir defa da diş ipi kullanın.

About the author

admin

Leave a Comment