» Anksiyete Bozuklukları

 

Tıbbi Boyutu
Trafik sıkışmaları. Randevu bir toplantıya gitmek. Toplantıya geç kalma. Sınav farkında değildir. Bu endişeye neden her şey vardır. Anksiyete stresli bir durumla karşılaşıldığında herkes tarafından hissedilen bir duygudur. Ancak, kişinin hayatında anksiyete diğer yönlerini bile anksiyete bozukluğu zamanlarında, sızıntı kolaylıkla görülebilir başlar.
Anksiyete korku ve hayatta kalma duygusu ile bağlantılı. Bir tehdit kaygı etkisi ve beyin, ya da nasıl savaş reaksiyona neden olur göstermek için, görünür. Daha sonra kalp hızı, terleme avuç içi ve vücudun ivme adrenalin patlaması ile alarm verir. Beyin durumun ciddiyetini belirleyen veya çok hızlı ya da rahatlamış tepki. Ciddi bir tehdit değil, vücut bilgilendirilir ve anksiyete kaybolur. Anksiyete bozukluklarının bu duyguları genellikle bir tehlike veya endişe olmadan ortaya çıkar ve uzun süre devam edebilir.
Farklı tetikleyiciler ve farklı anksiyete bozukluklarının nedenleri vardır. Bunlar:
Panik Bozukluğu: korku hissi Panik bozukluğu, panik atak, ani ve sebepsiz karakterizedir. Yanı sıra panik, göğüs ağrısı, terleme ve nefes alma duygusu güç görülmektedir. Kadınlarda erkeklere göre panik bozukluk geçmesi muhtemeldir.
Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB): TSSB, savaş, ölüm ve tecavüz trajedi gibi kalıcı bir iz bırakarak olayları yaşayan insanlarda görülür. Travmatik deneyim, bu yüzden bile durumun sonunda kişi kalıcı bir yara izi bırakabilir. Geri dönüldüğünde, durumun tekrar yaşanmaması ilgili bir suçluluk ve yalnızlık duygusu gibi duyguları, uyku sorunları.
Obsesif-Kompulsif Bozukluk: OKB obsesyon sonucunda günlük aktivitelerini engelleyecek şekilde geliştirmek için kişi cevap veremiyor. Örneğin, kişi ile temas eden tüm mikroplar aniden gün içinde haberdar olur, ve tekrar tekrar ellerini yıkamalıdır. Gerilmelerin kurtulmak için Eylemler, Takıntıdan fark olarak anılacaktır. Daha önemli günlük fonksiyonları üzerine sert olunmasını konsantre hale Takıntı ve zorluklar, bir kişinin yaşamı altüst edebilir.
Sosyal Anksiyete Bozukluğu: Sosyal anksiyete bozukluğu yaşayan yaklaşık 15 milyon kişi. Bu sosyal ortamlarda bir kişinin korku dahil olmak üzere başkaları tarafından değerlendirilecektir özellikle korku. Sosyal anksiyete çoğu kişi korkar farkında, ama geçemez. Çocuk dilsizlik görülen sözde sosyal anksiyete bozukluğu aşırı bir versiyonu. Tamamen şey dilsizlik söyleyerek çocuğun korku.
Genel Anksiyete Bozukluğu: YAB, kişinin mantıksız nedenler, non-spesifik anksiyete bozukluğu sürekli korku hisseder. Kesinlikle nedenlerle ortaya çıkması stres ve tetiklemek için gerekmez.
Fobiler: fobiler, korku belirli bir şey neden olur. Genellikle bir nesne veya duruma aşırı tepki, konuşma. Fobi örümcek örnekleri, yükseklikleri, topluluk önünde konuşma, insanlar vs. korku.
Korku beyin beyinde anksiyete bozukluklarının bazı aranmalıdır inanılan kökeni sorumludur tetikler. Fakat beyin beyin ilettiği bilgileri anlamak için önemli olduğunu anlamak için gereksiz endişeye neden oluyor. Insan beyninin ön beyin, orta beyin ve arka beyin üç bölüme ayrılabilir olduğunu. Beynin ön anksiyete bozuklukları içinde önemli bir rol oynadığına inanılır.
Ön beyin
Ön beyin, sadece büyük beyin parçası, aynı zamanda, karmaşık bir bölümü. Ön beyin beyin, talamus, hipotalamus ve limbik sistem oluşur. Dahil olmak üzere duygu, kişilik, zeka ve hafıza, bizim kişilik çekirdek parçaları kapsar, çünkü ruh sağlığı açısından Beyin, önemlidir. Yarımkürede olarak bilinen Beyin, sağ ve sol yarısı ayrılmıştır. Sol tarafında mantığı tarafında olduğuna inanılan, sağ tarafında yaratıcı tarafı.
Yarımkürenin Her yüzey serebral korteks veya gri madde olarak bilinir. Serebral korteks ve omurilik aracılığıyla toplanan bilgiler duygularınızı geçer. Sonra, bu bilgiler buna göre sinir sisteminin uygun bölümlere iletilir reaksiyona yardımcı olur.
Ön beyin ise, talamus bilgi katmanı olarak hareket algılayan serebral korteks geçişi. Iştah hipotalamus, uyku, kalp hızı ve vücut ısısı gibi pek çok otomatik fonksiyonları denetler. Son olarak, limbik sistem, duygular, hafıza, oluşturma ve öğrenme çeklerin merkezleri karar verme.
Ortabeyin
Spinal kord ön beyin bağlanır, çünkü orta beyin önemlidir. Koordinatörü beynin bilgiyi gönderir olarak beyin, omurilik ve omurilik hizmet vermektedir.
Ardbeyin
Hind beyin, beyincik, pons ve Soğanilikten oluşur. Bunlar, beyin sapı olarak bilinir. Beyin solunum, kalp hızı, kan basıncı ve sindirim arka tür kontroller gibi bilinçsiz kararlar, düşünmek zorunda değilsiniz. Aynı zamanda, denge ve hareketi için sorumludur.
Bilgi, bir elektrikli işletme taşıyan sinir sisteminin nöronlara hücrelerinde. Vücut düzenleyen beyin için gerekli bilgileri sağlamakla sorumludur. Sonraki nörona elektrik vurularla ‘teşvik edici’ içinde Nöron bir nörotransmitter. Nöronlar arasındaki boşlukta Nöronlar, sinaps, nöronlar veya nörotransmitter kayması neden olur. Sinir sistemi boyunca bilgi aktarımı Bu nörotransmiter ilerlemesini sağlar. Anksiyete bozuklukları ve çalışmalar bazı türleri arasında bir bağlantı olduğunu nörotransmitter göstermektedir.
Serotonin ve Anksiyete Bozuklukları
Serotonin beyinde belirli bir nörotransmitter göre aklın bir kişinin durumudur. Seçici serotonin geri alım inhibitörü kullanılan gibi anksiyete bozukluklarının tedavisinde, ilacın bir bilinmektedir. Böylece, beyinde serotonin absorpsiyon ve bloke edici tarafından eser aşırı serotonin oluşumuna yol açar. Serotonin artış serotonin gösterinin daha da düşük seviyelere yol açabilir duygudurum, anksiyete ve huzursuzluğu artırır.
Diğer önemli iki ön beyin bölgesinde, hipokampus ve amigdala da anksiyete bozuklukları ile ilişkili. Onlar limbik sistem içinde yer almakta ve hafıza ve duyguları sorumludur.
Hippocampus
Zaman ve mekân olmak Hipkampüs, yeni bir bellek oluşturulması sorumludur. Hipokampus olmadan, depolanamazdı bilgiler. Ancak, duygular için bir rol vardır. Bu bölge bu durumda anksiyete bozuklukları bağlı olarak etkilenir. Hippocampus, post-travmatik stres bozukluğu olan bazı insanlar normal bir insana göre daha küçüktür.
Amigdala
Amigdala verilen korku tepkileri ile ilişkili olduğu kanıtlanmıştır. Beynin, yanı sıra duyusal, duygusal belleğine transferi sinyalleri de böylece beyin daha önce tecrübeli bir tehdit görünür uyarabilir saklar. Bu nesneler ve durumlar ile belirli fobiler açıklayabilir.
Anksiyete Bozukluğu altında yatan Riskler
Trafik sıkışıklığı. Kör bir tarih. Bir toplantıya geç olmak. Ani bir sınav. Bu endişeye neden her şey vardır. Anksiyete gergin bir durumla karşılaştığında herkes tarafından hissedilen bir duygudur. Ancak, hatta zaman içinde hatta bölgede kırmak ankisyete kişinin yaşamının diğer yönlerini, bireylerin bir anksiyete bozukluğu yakalanmış olabilir sızmaya başladılar. Anksiyete bozuklukları en sık rastlanan ruhsal hastalık Amerika vardır. Bunların sadece% 30 tanı ve tedavi arıyoruz ise nüfusun% 18, anksiyete bozukluğu çekiyor.
Kaygı, korku ve rahatlama duygusu ile ilgili. Bir tehdit popüler kaygı büyüyor Eğer beyinde başlar mücadele veya uçuş yanıt tetikler. Bu durumda, kalp atışı hızlanan gövde, avuç içinde terleyen ve bir adrenalin ile uyarılır. Beyin çok hızlı bir şekilde durumun ciddiyetini karar verir ve ya tepki ya da gevşer. Eğer ciddi bir korku ve kaygının çökmek onaylanmış kuruluş iseniz. Anksiyete bozukluklarının bu duygu genellikle tehdit ya da endişenin tetiklediği ve uzun süre devam edebilir olmadan.
Bu teşhisi konana kadar anksiyete bozuklukları, kısıtlayıcı bir hayat insanları hapsetmek. Çoğu insan için en büyük engel belirtileri teşhis etmektir. İyi haber, tüm tanımlanabilen ve anksiyete bozukluğu tedavi edilebilir olan kriterleri kendi kümesi taşıyor olmasıdır.
Tanı
Zihinsel ve fiziksel muayene çoğu anksiyete bozuklukları tanısı ile başlar. Anksiyete bozuklukları algılamak için herhangi bir laboratuvar testi Mevut, ancak tam olarak fiziksel rahatsızlık kaygıyı artırabileceği için kullanılan olanları devre dışı bırakmak için bir olasılık yok.
Bir doktor, bir bireyin bir anksiyete bozukluğu olabileceğini karar, bireysel bozukluğu türünü tanımlamak için çalışacak, bir ruh sağlığı uzmanı yönlendirilir. Her anksiyete bozukluğu Amerikan Psikiyatri Birliği, kendi açıklayıcı işaretler vardır tarafından açıklanmıştır.
Her yıl yaklaşık 7 milyon yetişkin genelleşmiş anksiyete bozukluğu yapan. GAB, kişinin mantıksız nedenler, non-spesifik anksiyete bozukluğu sürekli korku hisseder. Stres veya ile başlamak için bir tetikleyici gerek yoktur.
Yaygın anksiyete bozukluğu, özellikle depresyon gibi teşhis edilmesi zor olabilir sanrı gibi diğer ruh sağlığı problemleri,. Yaygın anksiyete bozukluğu tanısı için karşılanması gereken Amerikan Psikiyatri Birliği, kriter listesi yayınladı.
Bu kriterler şunlardır:
En az altı aylık faaliyetleri hakkında aşırı kaygı yaşayan kişiler;
İnsanlar endişe duygusunu kontrol edemez;
Bireylerin günlük yaşamlarında engel Anksiyete,
Olmayan diğer ilgili strese ek olarak, bir ruh hastalığıdır
Huzursuzluk, yorgunluk, konsantrasyon güçlüğü, sinirlilik, kas gerginliği, uyku problemleri: Aşağıdaki belirtilerden (çocuklar için tek gerekli) en az üç taşıyıcılar.
Kabaca 15 milyon insan sosyal anksiyete bozukluğu muzdarip. Bu, özellikle sosyal ortamlarda başkaları tarafından eleştiriliyor korkusu bireyin korkudur. Bu umumi tuvaletler kullanarak, kamu yiyor, ya da sadece anlatabileceğiniz bir grup ortamında başkaları ile konuşmak. Sosyal anksiyete ile çoğu insan korku, ama fark aşamıyor. Çocuklarda sosyal anksiyete bozukluğu aşırı bir versiyonu mutizm mayıs ortya çağırdı. Mutizm çocuk tamamen korkuyor konuşmaya neden olabilir.
Bir psikiyatrist ya da psikolog, özel sorular soran kişinin sosyal anksiyete bozukluğu teşhis edebilir anlamak için aşağıdaki kriterlere uygun karşılamak:
Sosyal medya, korku ya da utanç, eleştiri korkusu, özellikle
Aşırı anksiyete öncesi ve sosyal çevre içinde
Bu endişenin farkında olmak mantıksız
Ne olur korkusuyla sosyal durumlardan kaçınmak için endişe Çünkü
Endişesi, sabrının günlük faaliyetlerine engel.
Kabaca 15 milyon insan sosyal anksiyete bozukluğu muzdarip. Bu, özellikle sosyal ortamlarda başkaları tarafından eleştiriliyor korkusu bireyin korkudur. Bu umumi tuvaletler kullanarak, kamu yiyor, ya da sadece anlatabileceğiniz bir grup ortamında başkaları ile konuşmak. Sosyal anksiyete ile çoğu insan korku, ama fark aşamıyor. Çocuklarda sosyal anksiyete bozukluğu aşırı bir versiyonu mutizm mayıs ortya çağırdı. Mutizm çocuk tamamen korkuyor konuşmaya neden olabilir.
Bir psikiyatrist ya da psikolog, özel sorular soran kişinin sosyal anksiyete bozukluğu teşhis edebilir anlamak için aşağıdaki kriterlere uygun karşılamak:
Sosyal medya, korku ya da utanç, eleştiri korkusu, özellikle
Aşırı anksiyete öncesi ve sosyal çevre içinde
Bu endişenin farkında olmak mantıksız
Ne olur korkusuyla sosyal durumlardan kaçınmak için endişe Çünkü
Endişesi, sabrının günlük faaliyetlerine engel.

Post-travmatik stres bozukluğu veya TSSB, bu insanların meydana unutulmaz olayları bir trajedi olarak savaş, tecavüz, ya da ölüm. Şok edici bir deneyim, olay bittikten sonra uzun kadar kişi ile muaftır. Suçluluk ve yinelenmesini uyku güçlüğü olan köşe çekilme duygularla olay, aniden popüler canlanma, ilgili duygular.
Travma sonrası stres bozukluğu, şok bir olayın tanımı başlar. Bu, travma sonrası stres bozukluğu teşhis konması için gereklidir. Sonra dört kriter üzerinden değerlendirildi:
Reenactment, kaçınma, uyuşukluk ve tahrik. Bunlar ya kendi raporunu anket yoluyla değerlendirildi bir psikiyatrist ya da bir yapılandırılmış görüşme vardır. Her ikisi de aşağıdaki kriterlere belirlenmesi içindir:
Şok edici bir olaya karışan
Olay bir korku, korku veya çaresizlik duygusudur
Tekrar veya görüntüleri kişi sebebiyet veren olay sonrası uzun hatırlayarak.
Duygusal uyuşma
Benzer bir durum ve çevre Olay, kaçınma
Ogrettıgın hissi, dinlenmek ve kesinlikle
Semptomların süresi
Akut, kronik ve başlatma geciktiği: TSSB biri üç tür teşhisi konduktan sonra karakterizedir. İlk mola oluştuktan sonra onu en az 6 ay sürer akut, kronik ve gecikmiş fazla 3 ay olaydan sonra yaklaşık üç ay sürer.
Obsesif-kompulsif bozukluk, OKB, insanlar saplantı geliştirme zorlayarak, günlük aktivitelerini engelleyen tatmin edemiyoruz. Örneğin, bireysel gün karşılaşılan tüm bakterilerin farkında olur ve tekrar tekrar ellerini yıkamak için ihtiyaç hisseder. Gerilme davranışlarını kurtulmak için saplantı denir. Sarma ve gerinme takıntılı bir kişinin hayatı, zor daha önemli günlük aktivitelere odaklanmak için yapar. OCD, bir çorap bir örnektir.
OKB belirtileri karşılaştırma ölçütleri ile teşhis edilebilir. Bu suş obsesyon ile ilişkili ve bir dizi soru soran Sarı-Brown Obsesif Kompulsif Ölçeği bir test ile yapılabilir denir. Bir kişi takıntılı ve zorla, o anlar durdurmak ve mantıksız değil, onlar günlük yaşamlarını etkileyen ve daha sonra OKB anları çeşit var.
Obsession:
Açgözlü ve anksiyete olmak için öncülük etmelidir.
Bu olmadan, günlük hayatın normal stresinden
Bir gerçek kişinin kendi zihninin bir ürünü olarak değil, insanlar bu aynı zamanda olay olduğunun farkında olmalıdır.
Suşları;
Tekrarlayan ve iyi bir sebep olmaksızın Zorla: örneğin, aşırı el yıkama veya bir adım sayma
Onlar temiz zorlayabilir sağlamak için sık sık ellerini yıkamak için bir bakteri korkusu anlamsız kişi: gerginlik hissini azaltmak için zorlanmamalıdır.
Erkeklerde Şizofreni
Aileniz ya da iş yerinde tanıdığınız birinden garip davranmaya başlamıştır. Sesler duyar diyor. Kurduğuna insanlar ona karşı komplo inanıyorum. Bu garip bir davranış, ve daha fazla korku alır. Sonunda girmesini önlemek için bir noktaya geldik arkadaşlar ve aile ile etkileşim, işe gelmeyecek.
Bu davranış, kronik ve şizofreni olarak bilinen ciddi beyin bozukluğu bir göstergesi olabilir.

Leave a Reply

*